Kontakt @ WERT Auta
Lokalizacja @ WERT Auta
biuro@wertauta.pl
Telefon @ +48 513 465 672
Godziny Otwarcia:

Poniedziałek - Sobota 8:00 - 20:00

Niedziela 9:00 - 19:00

Wyszukuje oferty pojazdów...

Już dwa razy kupiłem samochód

Już dwa razy kupiłem samochód u tego sprzedawcy i jestem zadowolony. Za pierwszym razem był to starszy rocznik, a za drugim młodszy, więc zadowolony jestem jeszcze bardziej. 🙂 I jestem już umówiony na kolejną przesiadkę za jakiś czas.

W ofercie firma ma głównie samochody sprowadzane, a te zarejestrowane w Polsce to tylko niewielka część (jak ktoś zostawi w rozliczeniu coś sensownego). Ruch jest tutaj bardzo duży, więc warto zadzwonić i zapytać o nowości, bo niektóre modele schodzą prosto z lawety i nawet nie ma czasu ich wystawić w internecie. Można zamówić konkretny model, wielkość lub typ samochodu (np. coś sportowego), a potem czekać na telefon i oferty przez WhatsApp’a prosto z zagranicy.

Z tego, co wiem, to właściciel firmy z zasady nie sprowadza tanich samochodów, bo zawsze coś z nimi jest nie tak, więc raczej nie ma co tam szukać samochodów za kilka tysięcy złotych. Zresztą źle takie modele wyglądają na placu obok drogich fur. Trzeba być przygotowanym raczej na modele i roczniki za 20-50 tysięcy złotych. Ale warto, bo samochody są w bardzo dobrym stanie, a jednak nie kosztują fortuny. Dużego doświadczenia nie mam (dwie transakcje + dwie lub trzy u kogoś z rodziny z polecenia), ale jak na razie ja się nie naciąłem – blacha i przebieg są oryginalne, wszystko działa bardzo fajnie. Ponieważ samochody nie są nowe, to oczywiście zawsze się znajdzie jakiś drobiazg (np. w poprzednim samochodzie nie działała mi tylna wycieraczka, a w drugim nie działa BT i niektóre przyciski w radiu). Ale jak ktoś jest rozsądny, to potrafi odróżnić w samochodzie usterki istotne od nieistotnych.

Po wpłacie zaliczki dostaje się umyty samochód na lawecie pod dom z kompletem dokumentów (tłumaczenie, przegląd, akcyza) prosto do rejestracji. Jedyny drobny kłopot jaki miałem, to jakieś dwie głupie pomyłki na papierach z przeglądu (brak wpisanej mocy silnika i jeszcze jakaś literówka) – musiałem chodzić dwa razy do urzędu. Ale w sumie cały proces był bezbolesny.

Dlatego generalnie bardzo polecam to źródło – zwłaszcza tym, którzy się trochę znają na samochodach i wiedzą, o co pytać, bo można bardzo konkretnie z tym człowiekiem pogadać. Najlepiej zadzwonić i pogadać, albo od razu podjechać, a potem wsiąść do kilku samochodów, przejechać się itd., bo czasem wydaje się, że na podstawie zdjęć znaleźliśmy coś odpowiedniego, a obok na placu stoi jakaś perełka, która na zdjęciach nie jest tak atrakcyjna. A jak czegoś nie ma, to całkiem możliwe, że za kilka dni będzie, bo właściciel ma coś nagrane, albo już coś jedzie do niego. Naprawdę warto zadzwonić!

Comments are closed.